Sıkça Sorulan Sorular

Daha fazla bilgi için info@sifiratikgida mail adresinden bize yazın.

Gıda Geri Dönüşüm

Her yıl geri dönüştürülebilen tonlarca gıda çöplüklere gönderiliyor ve bu hem israfa yol açan hem de pahalı bir trend. Gıda geri dönüşümü göründüğü gibidir ve gıda atıklarının geri dönüştürülmesini içerir.

Hayır. Doğal, daha sağlıklı alternatifler varken, gıdalarımıza yapay katkı maddeleri eklemeye gerek olmadığına inanıyoruz:

Et ve hayvansal türevler birçok evcil hayvan mamasında yaygın olarak kullanılmaktadır ve hayvansal yan ürünlerden oluşmaktadır. Bunlar, tek kaynaklı etlerden daha ucuz oldukları için yaygın olarak kullanılır. Evcil hayvan mamalarında kullanılan etlerin isimlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz; bu yüzden etiketlerimizde “et ve hayvansal türevleri” bulamazsınız!

Evcil Hayvan Maması

Tahıllar evcil hayvanınız için “kötü” değildir. Bazı bireysel hayvanlar, belirli tahıllara nasıl tepki verdiklerini etkileyebilecek gıda alerjilerine veya duyarlılığına sahip olabilir. BiyomMa ve BiyomMa Life ürün serisinde, arkadaşınız için doğru olanı seçmenize yardımcı olacak farklı tahıl kaynakları seçenekleri bulacaksınız.

Tahıllar, diyetin genel beslenme paketinde önemli olan diyete nişasta ve spesifik yağ asitleri ve lif sağlar. Ürünlerin en iyi şekilde yararlanabilmesi için doğru şekilde “pişirilmesi” önemlidir.

İz mineraller, bir evcil hayvanın diyetinin önemli bir bileşenidir. İz mineraller, sağlıklı büyüme ve gelişmenin yanı sıra sağlığın günlük bakımı ve özellikle optimum cilt ve tüy kalitesi için önemlidir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua minim veniam.

BiyomMa, BiyomMa Life veya BiyomMa Pro evcil hayvan mamaları perakendicileri ve bunları çevrimiçi satan perakendeciler olsa da, ürünleri satışa sunan merkezi bir web sitemiz yok.

BiyomMa evcil hayvan mamaları sadece kuru mama şeklinde mevcuttur.

Aşırı kilolu köpekleri beslemekle ilgili en büyük yanılgılardan biri, onu daha az beslemektir. Gerçekten yapmak istediğiniz, kalori alımını azaltmaktır, vitaminleri veya mineralleri ve diğer bazı temel besin maddelerini değil.

Bu nedenle, aşırı kilolu bir köpeğiniz olduğunda, yapmak istediğiniz ilk şey, onu kalori alımını azaltan ancak diğer besin maddelerini yüksek seviyede bırakan daha düşük kalorili bir ürüne dönüştürmektir.

EPA ve DHA gibi besinleri ve gelişim için önemli olan vitaminleri ve iz mineralleri yüksek seviyelerde içerdiğinden, 12 aya kadar olan köpekler için yavru formülleri önerilir. 12 aydan sonra, bir köpeği yetişkin formülüne geçirmek en iyisidir.

Gerçek alerjiler aslında nadirdir. Mide rahatsızlıklarına, gevşek dışkılara veya cilt tahrişlerine neden olabilecek cilt veya sindirim hassasiyetleri olan köpekler vardır. Bu köpekler için, kümes hayvanları gibi bir tür protein kaynağı kullanıyorlarsa, kuzu unu ve pirinç gibi yeni bir protein denemek en iyisidir.

Hassasiyetler devam ederse, nedeni belirlemek için veteriner ziyareti olabilir. Gerçek bir alerji ise, evcil hayvanın veteriner tarafından reçete edilen özel bir diyet türünde olması gerekecektir.

Mevcut ürününüzden diyetlerimize yavaş bir geçiş yapmanızı öneririz. Diyetler etikette benzer görünse de, evcil hayvanınızın yavaş yavaş uyum sağlaması gereken çok farklı besin kaynakları içerebilir.

Önceki diyetinizin günlük miktarının ¾’ü ve seçtiğiniz yeni ürünün önerilen günlük miktarının ¼’ü ile başlayarak 1 haftalık bir süre içinde diyetler arasında geçiş yapmanız önerilir. 7. günde tamamen yeni ürününüze geçene kadar bu miktarları her 2 günde bir günlük payın ¼ oranında değiştirin.

Tüm mamalarda olduğu gibi, yeni ambalajınızda listelenen tavsiye edilen miktarlar, istenen vücut kondisyonunu korumak için evcil hayvanınıza göre ayarlanmalıdır.

Scroll to Top